Berlin weekend diary

By Veronika - 19:00

Dveře se s tichým posunutím otevřou a já vycházím ven. Vítr mě štípne do tváří a zároveň mě pohladí paprsky odpoledního podzimního slunce. Zastavím se na chodníku, nadechnu se studeného vzduchu a když otevřu oči, vidím vysoké budovy Leipziger strasse. Přemýšlím, kam se vydám jako první...
Berlín mám ráda a na svojí druhou návštěvu jsem se těšila celé tři roky. I když jsme tentokrát využili prodlouženého víkendu, nebylo toho času tolik, kolik bych si představovala. Pokud totiž chci stihnout všechny památky, oběd a nějakou tu kavárnu a obchod, potřebovala bych víc, než dva dny. I tak jsme si to ale skvěle užili a jsem moc ráda, že mám vedle sebe někoho, kdo se snadno nadchne pro ty samé nápady jako já a mám je tak s kým sdílet a hlavně zažívat. Ráda nasávám atomsféru míst, kde jsem cizí a představuju si, kam bych tak asi šla, kdybych byla místní. Představuju si, jaké to je spěchat ráno do kanceláře po jiných ulicích, než jsem zvyklá, jaké to je jít natěšená na večeři do restaurace, kterou teď zrovna vidím z náměstí poprvé v životě. Že dokážu v kavárnách sedět i několik hodin a povídat si s kamarádkou, číst si, nebo prostě jen tak "být", vím moc dobře a ráda tuto činnost provozuju i v Praze :) V jiných městech to má ale tak nějak víc vzrušující podtext a vždy se snažím vyhradit si nějaký čas na podobné bohulibé aktivity. Ať už jedu někam v Česku nebo v cizině, vždycky mám na seznamu "must visit" míst minimálně jednu kavárnu, kterou rozhodně musím navštívit. Nevyhnulo se mi to ani na Lofotech, kde jsem jinak celé dva týdny byla spíš za divoženku s krosnou, než za sofistikovanou kavárenskou lady :) I post o Norsku se tu ještě objeví, protože si myslím, že si určitě zaslouží svůj vlastní článek v kategorii cestování.

Teď ale zpět k Berlínu. Jelo nás víc a přesto, že jsme vše zařizovali až na poslední chvíli, asi 10 dní před odjezdem, měli jsme štěsí a chytli super ubytování. Po chvilce prohlížení Bookingu jsme zarezervovali Marriott v centru za super cenu a pak už stačilo jen dořešit přesný plán míst, která ve městě obejít. Protože někteří z nás v Berlíně nikdy nebyli, obcházeli jsme i místa, která jsem už viděla, znovu. To mi ale vůbec nevadilo, když je něco krásné, dokážu se na to dívat snad každý týden (nespočítala bych, kolikrát za život jsem obdivovala Pražský hrad, Karlův most, Prašnou bránu nebo Obecní dům...) a zkrátka se mi to neokouká. Znáte to, ne?Dostali jsme se tak k ikonickým místům, která dělají Berlín Berlínem, ale i méně známým uličkám - hlavně těm s obchody značek, které jsem ani neznala a díky své interiéry posedlé kamarádce poznala (ahoj, Baru!). Viděla jsem ale i něco nového, nachodili jsme opravdu desítky kilometrů, potěšila jsem se pohledem na výlohy v KaDeWe (a nic si neodnesla), dala jsem si boží snídani a prostě... zase a znovu říkám, že se tam musím ještě alespoň jednou vrátit. A tentokrát opravdu víc v klidu :)


Jaké  máte vy oblíbené místo/město? Je nějaké, kam se rádi a často vracíte? Budu ráda za tipy :)

V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts