Skin so clean

By Veronika - 18:42Krásný nedělní podvečer! Možná se ještě chystáte na večerní procházku, do fitka, nebo si třeba ještě vychutnáváte pozdní šálek cappuccina, já jsem se ale rozhodla s vámi podělit o svůj každovečerní rituál v péči o pleť.

Upřímně, myslím, že co se pleti týče, máme všichni nějaké nedostatky a osvěty v tomto směru není nikdy dost. To platí dvojnásob v dnešní době, kdy je většina z nás v neustálem stresu a pleť je vystavena všem vlivům okolí, jako smog, sluneční paprsky a zanedlouho se přidají i mráz a vítr. Na pleti se totiž všechny faktory projeví nejdřív a když se tak stane, už je většinou pozdě a vy tak musíte pár dní přetrpět s krupičkou na čele, nebo tím strašným pupínkem na bradě. A protože příprava se nemá podcenit, nezbývá, než si vštípit pár základních kroků a spoustě nepříjemnostem se tak dá snadno předejít.
Hned na začátek chci říct, že nejsem odborník, ani netvrdím, že to, co tu píšu, je jediná možnost a produkty jsou nejlepší na světě - vycházím jen ze své osobní zkušenosti, tak to berte třeba jako kamarádskou radu :) Tak pojďme na to.
Určitě jste všechny už zažily večer (nebo spíš brzké ráno), kdy jste přišly domů, koupelnu bez mrknutí stále nalíčeného oka ignorovaly a zamířily jste málem ještě s botama rovnou do postele. Tohle je ale přesně to, co ve výsledku může za vrásky, pupínky a předčasné stárnutí pleti, proto byste neměly odlíčení přeskakovat ani v takto náročných chvílích. Když už nic, tak alespoň to smytí líčidel a s nimi i částeček prachu a bakterií se dá zvládnout i bleskovou rychlostí.


Jako první vždy začínám samotným odlíčením. K tomu už nějakou dobu používám micelární vodu od La Roche-Posay, která mi vyhovuje úplně skvěle. Protože mám smíšenou a citlivou pleť, sahám po reactive skin verzi, která je dostatečně šetrná, neparfémovaná a nedráždí tak pleť ani oči. Make up i řasenku odstraní jedna báseň a za minutku je pleť připravená na další krok.
Tím je čištění za pomoci pěnivého gelu - stačí, když si "pumpnu" trošku gelu do dlaně a kouživými pohyby pak napěňuji na navlhčeném obličeji. Gel má jemnou vůni a ideální konzistenci, nenechává takový ten zvláštní "ulepený" pocit a pleť není přesušená. Po chvilce masírování pak zbytek pěny smyji teplou vodou.

Na závěr už jen vetřu hydratační kém a pleť se tak může celou noc krásně regenerovat. Velmi jemná a nemastná textura má za úkol pleť vyživit a termální voda zklidnit - tu si můžete koupit i samostatně ve spreji, jak už je zvykem :)
Od jisté doby používám pleťovou kosmetiku už jen z lékárny, s výjimkou nočního séra od Kiehl´s, a osvědčilo se mi to  naprosto skvěle. Žádné podráždění, přesušená pleť ani pálení už nemá šanci. Zároveň ale znovu dodávám, že to, co vyhovuje mně, nemusí a jistě nebude vyhovovat každému. V každé lékárně i dobrém obchodě s pleťovou kosmetikou vám ale rádi poskytnou vzorky zdarma, takže neváhejte a prostě zkoušejte. Všeho ale s mírou, přílišné střídání všeho možného taky není ideální a pleť i kůže celého těla to umějí dát dost viditelně najevo.


Co vy a dermokosmetika, máte nějaké oblíbence? Anebo vybíráte výhradně z produktů v drogeriích? Pochlubte se, jsem zvědavá :)

V.


  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts