Clutches that I love

By Veronika - 8:00

Krásný pátek! Dnes bych se ráda zaměřila zase na trochu jiné téma, než byla ta dvě poslední na blogu  a vrátila se na chvíli k outfitům. 
Poslední dobou se mi množí dotazy ohledně šatů a doplňků na nejrůznější společenské události. Ono to vlastně není tak moc zvláštní, plesová sezona je v plném proudu a jen co jsme uklidili čelenky s parůžky a svetry s jeleny, vytahujeme velké večerní a řešíme, co k nim. Vlastně to řeším i já sama, protože za měsíc budu taky křepčit v Lucerně a alespoň na jeden večer si připadat jako v jiném světě. Abyste rozuměli, miluju různé tématické večírky, plesy, zkrátka příležitosti, kdy se můžu "vyřádit" a vzít si na sebe něco, co běžně ne. Hezky se nalíčit, učesat, vzít si lodičky a ladně se vznášet po parketu. V tom lepším případě, protože zrovna v Lucerně rozhodně není problém se pěkně natáhnout, že (maturanti jistě potvrdí). Šaty jsou jedna věc, o těch máme většinou jasno hned. Jsou nejčastěji první, které máme vybrané a zbývá tak doladit zbytek. Já jsem se dnes rozhodla zaměřit na psaníčka a malé kabelky - tu velkou snad nikoho neanapadne vzít. Posílám tedy trochu inspirace :)

Mango


S divokými vzory bych byla opatrná. Přece jen se téměř vždy jedná o večerní akci a vzhledem k formálnosti doporučuji volit něco elegantnějšího, než kousek všech barev světa - ten bych naopak klidně vzala na odpolední drink s kamarádkami nebo rande. Poohlédněte se radeji po něčem více klasickém, i když to nemusí být nutně jen v černé barvě. Skvěle bude vypadat zlatá nebo stříbrná, dále pak v čeckých luzích a hájích méně obvyklé barvy jako třeba fuchsiová nebo mentolová. K neutrálně barevným šatům se budou hodit přímo skvěle! 


MyTheresa.com
Mango


Zvláštní skupinou jsou flitry. Blýskavé psaníčko je skvělá volba v případě, že má naprosto jednoduchý a například klasický obálkový (nevím jak to lépe popsat, v češtině zní některé doslovné překlady vážně šíleně) střih. Když vyberete něco s dalšími ozdobami nebo nedejbože kamínky, budete vypadat tak trochu jako od kolotočů... A to asi zrovna nechcete. 

Co bych naopak doporučila jsou materiály, kterým se na jiných částech outfitů raději vyhýbáme - satén a samet. (I když s tím sametem se teď roztrhl pytel a třeba na nízkých kozačkách vypadá úžasně!) Na maličkých kabelkách do společnosti totiž právě tyhle materiály vynikají. 
Vyhněte se kůži, cvočkům a podobným divočinám, toto zkrátka na ples nepatří. My Theresa.com

Pokud chcete klasiku v podobě černé barvy, zkuste si vybrat něco s neotřelým zpracováním. Tahle kabelka s mašlí od Oscar de la Renta je dle mého naprosto nádherná a kdyby nestála tolik, kolik stojí, už bych si ji nejspíš pořídila. MyTheresa.com

Nakonec bych chtěla zopakovat to, co jste, doufám, slyšely už aspoň stokrát - odprostěte se od urputého ladění bot a kabelky. To je něco, co se nenosí už několik desítek let, jen k některým ženám to ještě jaksi nedošlo. A nejen na společenských akcích, ale i v běžném životě. Není totiž nic horšího, než mahagonové kozačky a skoro-úplně-stejně mahagonová kabelka a aby toho nebylo málo, přidám ještě trochu-jinak mahagonový pásek. Aby to jakože ladilo, žejo. Tak takhle ne, prosím :) Toto se opravdu dá snést jen u základní černé barvy a monochromatických (= jednobarevných) outfitů.

MyTheresa.com

Mango


Nebojte se trochu experimentovat, vystoupit ze své komfortní zóny a trochu se uvolnit. Podobné příležitosti k tomu přímo vybízí a kdo ví, třeba objevíte novou barvu nebo doplněk, s kterým se budete cítit výborně a dostanete chuť ho zařadit i do každodenního života. A hlavně, užijte si to a bavte se! :)


V.Photos and products - MyTheresa.com, Mango


  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts