Rakotzbrücke

By Veronika - 20:00


Konečně jsme se dostali ven! Po čtyřech lednových víkendech, které jsme strávili doma zvelebováním našeho bytu. Teda, ona to byla potřeba, to zase ne že ne. Po roce, co jsme se přestěhovali, to u nás stále vypadalo tak nějak nezabydleně. Měla jsem jasnou představu o tom, co a kam chci dát, pověsit a přišroubovat a asi njespíš proto to tak trvalo. Po novém roce to nějak samo přišlo a pustili jsme se do toho. Samozřejmě na úkor volného času stráveného v přírodě a to jsme se rozhodli si vynahradit hned první únorovou sobotu.
V lednu jsem měla náladu věnovat každou volnou chvilku domácnosti a když jsem byla spokojená, přišly na řadu jiné radosti. Most Rakotzbrücke jsem na svém dlooooouhém bucket listu měla od loňského léta, kdy jsem na něj narazila celkem náhodou na internetu. To zvláštní mystično, které z fotek sálalo, mě naprosto dostalo a zkrátka jsem věděla, že tam se podívám.


Proto první výlet nového roku směřoval opět na sever. Tentokrát to ale bylo o poznání blíž, cesta z Drážďan trvala ještě něco přes hodinu a byli jsme na místě. Celý výlet se tak pohodlně dá stihnout za jeden den, když si ráno přivstanete. Myslím, že pro zimní období, kdy není jistota počasí a vlastně se venku někdy nedá být moc dlouho kvůli zimě, je toto ideální místo k navštívení. Upřímně, v létě mám raději trochu akčnější výpravy, než se projít kolem jezera a parkem :) Tentokrát nám ale načasování vyšlo skvěle. Počasí bylo docela dobré, byla celkem zima, ale hlavně nepršelo. Chvílemi vítr dokonce rozfoukal mraky a ukázal se kousek modré oblohy.
Most sám o sobě působí opravdu ikonicky. Odráží se ve vodní hladině, čímž tvoří dokonalý kruh a jistě i díky tomu má celé místo zvláštní atmosféru. Právem tak přitahuje spousty turistů a samozřejmě nechybí ani nadšení fotografové pobíhající se stativem okolo celého jezera ve snaze získat co nejlepší záběr. A není se čemu divit!


Krásná je také procházka přilehlým parkem, který je plný rododendronů, které teď v únoru teprve začínají tvořit květy a jsou zavinuté. Na barevnou procházku si budete muset vybrat termín o pár měsíců později :) i tak to ale stojí za to.


Nakonec jsme popojeli ještě do vedlejšího města Bad Muskau, kde je také velký park a neorenesanční zámek. Ten byl postaven v polovině 18. století, během druhé světové války byl téměř úplně zničen a od 90. let minulého století je prováděna jeho rekonstrukce, která je dnes téměř hotová.
Už jsme se jen rychle prošli a s vidinou kávy v teple kavárny jsme se pomalu vydali zpět do Prahy.Kam vyrážíte na zimní výlety vy? Ráda naberu inspiraci :)

V.  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts