What to Wear this Season - Part 1

By Veronika - 21:00Krásný nedělní večer! Je začátek března a tím pádem už se všichni začínáme těšit na jaro a teploty nad nulou. A protože se tu teď objevovaly články z cest a tipy na to, jak být krásnější na těle i na duši, mám teď připravených pár tipů na to, co nás obklopuje každý den - móda a trendy.
S příchodem jara totiž začíná nová sezona a s tím, jak odkládáme teplé vršky zároveň přemýšlíme, co tedy ukázat letos. Určitě nejsem jediná, kdo zimu a teploty pod bodem mrazu často řeší jen velkým svetrem, "protože to stejně není vidět", že? :) Za pár týdnů to ale začně být opravdu aktuální a vlněné kabáty definitivně vystřídají kožené bundy a trenčkoty, tak se pojďme podívat, co pod ně.


Denim on denim

Trend, který se objevil před pár lety a ještě se nás nehodlá pustit. Alespoň ne toto jaro. Ladění džínových kousků dohromady může působit opravdu skvěle, zvlášť když se budete držet jednoduchého pravidla - vybírejte více odstínů. Přesto, že jde vlastně o kombinování různých odstínů většinou jedné barvy, kvůli totožnému materiálu to pro někoho může být moc. Do dneška se setkávám s názory, že denimový kousek by měl v outitu být vždy jen jeden. Už je to ale vážně přežitek, asi jako ladění bot s kabelkou :) Prints

Nejrůznější vzory se pomalu draly na výsluní už minulé léto, v plné síle nám je návrháři ukázali až pro sezonu jaro/léto 2018. Když se rozhlédnete po nových kolekcích řetězců nestačíte se divit, z čeho lze vybírat. Květiny, puntíky, pruhy... Letos víc než kdy jindy doplněné výraznými barvami a já doufám, že budeme i na ulicích potkávat trochu více hravosti. 
Nemusíte hned sahat po pestrobarevných šatech až ke kotníkům, někdy stačí pro lepší pocit a oživení šatníků i decentní potisk drobných kvítků. Puntíky jsou kapitola sama pro sebe, kombinujte je s denimem nebo kalhoty v pánském střihu, vyhnete se tak vizáži paničky z padesátých let (pokud to tedy není záměr). Skvělou volbou jsou taky suits, neboli "obleky", kdy jsou kalhoty i sako se stejným potiskem - a jsou opravdu hot trendem.
No a vzor, který můžete vidět teď ještě hlavně na těch kabátech, je checked (neboli hezky česky kostky). Kombinace neutrálního šedého podkladu s černými lniemi a někdy i barvou najdete opravu v každém obchodě a pro jaro tak můžete vybírat z kalhot anebo blejzrů.Mixing prints

A u vzorů ještě chvíli zůstaneme - jejich mixování je narozdíl od denimu už pro trochu otrlejší. Chce to o něco víc odvahy a o hodně víc rozmýšlení, co s čím dát dohromady. Ono totiž nevypadat jako papoušek dá docela práci a zkrátka už je to taková vyšší dívčí. Pokud se cítíte na změnu a hledáte rady co s čím mixovat, Pinterest je v tomhle směru opravdu studnice nekonečné inspirace.
Pokud hledáte něco nositelného na každý den, vyberte si jen jeden dominantní vzor a ten dejte dohromady s něčím jemným, tón v tónu. Přece jen některé kombinace vypadají dobře opravdu jen na přehlídkovém mole nebo na stránkách Vogue.


Photos - Pinterest


Tak co, že máte chuť zkusit aspoň jednu ze žhavých novinek? Není to až taková věda, jak se může na první pohled zdát :)
Na příště vám můžu slíbit ještě další trendy, nezapomeňte se zastavit.


V.  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts