Sunday Walk

By Veronika - 20:43


Krásné povelikonoční úterý! Jak jste si užili prodloužený víkend? Pro mě jsou odjakživa Velikonoce časem, který trávím s rodinou. Jako dítě jsem byla celou tu dobu na chatě, kde jsme většinou "otevírali" chatařskou sezonu :) Byly to první noci tam strávené po zimě a zkrátka to mělo takový zvláštní nádech jara. Moc ráda na to vzpomínám i teď, kdy už nejsem malá a volno trávím trochu jinak. Letos se svátky už podruhé nesly ve znamení cestování, což je pro změnu takové pro mě oficiální otevření cestovatelské sezony. Prodloužený víkend jsme strávili ve Slovninsku, kde jsem byla poprvé, ale už při prvních pohledech na zasněžené vrcholky Triglavu jsem věděla, že rozhodně ne naposledy. O tom ale až příště.
Dnes bych se s vámi chtěla podělit o pár fotek z našeho výletu před dvěma týdny, kdy jsme si v neděli zajeli do obory nakrmit pár daňků a projít se. Počasí nám přálo sníh a mráz, ani to nás ale nezastavilo. Jak jde o výlet, jsem schopná překousnout opravdu hodně :) Dopoledne jsme tedy zabalili foťák, několik vrstev oblečení a nakrájenou mrkev a vyrazili jsme.


Po příjezdu jsme prošli nádvořím zámku, v oboře jsme po pár metrech zahlédli celé stádo odpočívajících daňků. Nejdřív jsem si říkala, jak je mám přilákat na tu mrkev, ale když jsem začala chrastit a vytahovat kousky, nečekala jsem dlouho na první zvědavce. Hlavou se mi honily poučky z dětství o tom, jak krmit koně, aby vás nekousl :D Za cvhíli bylo kolem nás dobrých 12 odvážlivců a co vám budu povídat, zážitek to pro mě byl velký. Mám ze zvířat obecně respekt a i tady jsem si říkala, jestli se nemůže něco stát. Když jsem ale viděla fotky malých dětí krmících daňky jako v tu chvíli já, pochlapila jsem se a hodila strach za hlavu. Aspoň na moment.
V celé oboře jsme byli jen my dva a další asi čtyři lidi, takže asi začnu na výlety a dovolené jezdit jen za počasí, které nevytáhne ven půlku republiky.V týdnu bych se ráda probrala fotkami ze Slovinska, tak se máte na těšit! Úspěšný start do nového týdne :)

V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts