Malá Fatra - Jánošíkove Diery a Malý Rozsutec

By Veronika - 8:00


Krásný pátek! Už máte plány na víkend? Pokud ne, třeba vám můžu pomoct s řešením :)
Předchozí víkend jsme, jak jste si už mohli přečíst v předchozím článku, strávili v Malé Fatře. Výhodou je, že to není tak daleko jako Tatry, ale hory jsou to neméně krásné a pokud jste závislák na přírodě a rádi se trochu zničíte nějakým trekem, je toto fajn alternativa i pro víkend od pátku do  neděle.

Po nedělním výšlapu na Velký Kriváň jsme měli v plánu zůstat trochu při zemi a projít si Jánošíkové diery. Po failu ve Slovinsku u soutěsky Vintgar mi to přišlo jako fajn nápad a příležitost. Když jsme viděli ty zástupy lidí a narvané parkoviště, trochu jsem se proklínala, že jsme nevyrazili v 6 ráno... Naštěstí ale, jak už to tak bývá, většina lidí odpadne u prvního občerstvení anebo u náročnějšího terénu. Celá skupina se po chvíli roztrhala a dál jsme už potkávali sem tam pár lidí, což bylo vzhledem k šířce lávek, na kterých jsme se museli vyhýbat, docela příjemné. Když jsme pak ušli dalších několik minut a obcházeli skály za pomoci držení se za řetězy a klouzali do vody po stěnách kaňonů, trochu jsem si říkala, jak to prošli ti lidi s dětmi nebo malými pejsky. Každopádně pro jedince se závratí  bych asi doporučila jinou procházku, některé žebříky nad vodopády sice vypadají skoro romanticky, za roztřesená kolena to ale asi moc nestojí :) Můj muž se překonal, i když chvíli mi ho bylo skoro líto a neodvažovala jsem se na něj promluvit :)


Zážitek to ale byl krásný a když jsme došli na další rozcestí, které hlásilo, že na Malý Rozsutec je to jen 20 minut, neváhali jsme ani vteřinu. Po té relativně napínavé cestě mezi soutěskami, po lávkách a žebřících nad vodopády nám to už přišlo jako pohodová cesta.
Šli jsme od začátku trailu Jánošíkové diery, na rozcestí směrem na sedlo Medzirosutcie a dál pak na Malý Rozsutec a po zelené zpět do Terchové. Celkem nás to vyšlo na 13 kilometrů, zhruba 750 metrů převýšení a výhledy k nezaplacení.


A co vy, byli jste v Malé Fatře? Máte doporučení na výlety, které by si rozhodně neměl nikdo nechat ujít? Pochlubte se! A užijte si krásný víkend ;)


V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts