Bastei

By Veronika - 21:24


Krásnou středu! Po posledním trochu víc holčičím článku se opět vracím s fotkami z výletu za hranice :) A jsem si jistá, že po posledních trochu deštivějších a ne úplně letních dnech se rádi podíváte na jarní přírodu a krásný skalní most v Bastei.
Na výlet do Saského Švýcarska, nedaleko českých hranic, jsme se vydali v polovně dubna. Výhodou bezesporu je, že autem to sem z Prahy trvá necelou hodinu a půl - což je ideální i třeba jen na nedělní odpoledne. Přesně tak jsme vyrazili i my, v neděli kolem poledne. Na místo jsme dorazili něco po 13. hodině a asi i díky konci víkendu jsme nějaké velké davy nepotkali. Zaparkovali jsme asi půl hodiny pěšky od samotného mostu, u kterého je restaurace a hotel, a udělali si tak fajn procházku.


Basteibrücke je vlastně spojnicí mezi městem Bastei a hradem Neurathen, kam se za 2 eura můžete jít taky podívat a na cedulích si přečíst, co na kterém místě bylo. K vidění jsou například zbytky komnat, zásobárny vody nebo zbraně sloužící k obraně hradu. Nevím, jak vy, ale já mám zříceniny hradů úplně nejradši. To, že si můžete vše představit podle sebe, je prostě super vzrušující.


Výhledy snad z každé části tohoto místa jsou dechberoucí. Z okolních lesů sem tam vykoukne skupinka pískovcových věží, na jiné se zase můžete podívat doslova z ptačí perspektivy, protože stojíte na vyhlídce nad nimi.
Po pravé straně od hotelu určitě neminete vyhlídku na klikatící se Labe pod vámi a při dobré viditelnosti i na stolové hory na protějším břehu. Pokud máte strach z výšek, nechte ho raději doma, byla by vážně škoda se o tyhle výhledy okrást :)
Cestou zpátky jsme se ještě zastavili v nedalekém městě Lohmen na večeři, dali si místní pivo a pomalu vrazili zpátky do Prahy.

Znáte Bastei? Byli jste? Pokud ne, určitě si na něj udělejte čas, vážně to stojí za to!


V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts