Boho Vienna

By Veronika - 8:00


Krásné ráno, moji  milí! Jak se máte? A jak se těšíte na prodloužený víkend? Doufám, že máte spoustu plánů, protože počasí vypadá přímo skvěle. Já si taky pomalu (zase) balím krosnu a pár dalších věcí a večer už si budu užívat klid vysoko v horách.
Nejdřív vám ale chci kázat pár fotek z uplynulého víkendu, který jsme strávili v překrásné Vídni. Město, které mám moc ráda a které pro mě díky jednomu člověku už vždycky bude jedním z nejromantičtějších míst a měst :) Tentokrát jsme ale využili nabídky přátel a přijeli si udělat pohodové dva letní dny.
Ono je stejně vždycky super, když v místě, kam se chystáte, máte někoho, kdo se tam vyzná. To jsme poznali před pár lety v Izraeli, kde bychom z žádného průvodce nedostali tak skvělé tipy a rady, a i tentokrát to bylo víc než příjemné. A ta pohoda! :) To se nedá slovy popsat. I když jsme tentokrát neměli seznam míst k vidění delší, než ten telefonní, bylo to super zpestření. To totiž na místech, která nenavštěvuji poprvé, miluju nejvíc. Že je můžu pooznávat zase z jiných úhlů, vidět to zase trochu jinak a ne se jen honit z jedné památky na druhou.
Tentokrát jsme tedy po pátečním příjezdu vyrazili na krátkou procházku po nejbližším okolí, cestou si dali zmrzlinu a pak si sedli na skleničku. Letní věčery jsou jako stvořené pro tyto bezcílné toulky, vážně!


V sobotu jsme si udělali velkou procházku kolem Dunaje - s několika zastávkami na drink, slack line a jídlo a musím říct, že jsem opravdu dlouho nezažila tak přjemné odpoledne. Ta bezstarostnot léta, posedávání u vody a klábosení o všem a ničem. Znáte to taky, ne? Pokud jste zvědaví, kde jsme se celý den zdržovali, zkuste si projít ulici An der Oberen Alten Donau - a jděte ještě dál... Uvidíte, co všechno uvidíte :) a jak budete večer po návratu unavení.

V neděli jsme si, už jen sami dva, udělali okruh starým centrem Vídně. Protože jsme oba ve městě byli už po několikáté, pojali jsme to opravdu pohodově. Zastavili jsme se na jídlo ve Vapiano, na kávu a prosecco v Kleines Café (doporučuju!!) a odpoledne pomalu vyrazili zpět do Prahy.
Těším se, že se do Vídně podívám ještě v jiný čas než v létě - miluju vánoční trhy a když máte ve městě někoho, kdo vám ukáže ty ne tolik známé, ale o to autentičtější, lze odolat?


Jo! A abych nezapomněla (když už jsem na všech fotkách hlavně já a ne ty krásy města) - na sobě mám nejnovější úlovek ze slev z Manga a naprosto ten top miluju. Je z Manga, stejně jako stříbrná kabelka i kalhoty.


A co vy, máte rádi Vídeň? Ve který čas je podle vás nejkrásnější? A pokud máte tipy na kavárny a jiná ne úplně známá zákoutí, budu ráda za zprávu :)


V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts