Shiffon shirt and sneakers

By Veronika - 19:00


Ahoj! Na mém instaramu už jste mohli zahlédnout první okamžiky z Tater, kde opět trávíme hodně prodloužený víkend a dáváme si pěkně do těla :) Než sepíšu další cestovatelské články od našich milých sousedů a nádherných hor, mám pro vás fotky outfitu, které vznikly v Karlových Varech.
V pondělí jsme se na otočku vydali na západ - já tak trochu pracovně a muž si tak poprvé vyzkoušel roli opačnou a užíval si volného dne.
Poprvé jsem si vzala černou šifonovou košili s vázankou, kterou jsem chytla ve slevě za pár stovek (doslova pár) a když už jsem si k tomu vzala i trochu "slušňácké" kalhoty, celé jsem to odlehčila teniskama. Nejsem moc fanda obligátních kombinací a ráda outfity trochu "rozbíjím" detaily, takže i proto jsem teď volila takhle. Navíc jsem věděla, že strávím celý den na nohou, takže jiná možnost vlastně ani nepřišla v úvahu :)


A musím vám teda říct ještě jednu, ne úplně "fashion" věc. Ve Varech jsem v době festivalu nebyla poprvé - přesto, že ani jeden nejsme filmový nadšenec (spíš naopak), do kina chodíme pravidelně dvakrát do roka (když jsou lístky za pade, že jo) a svět celebrit jde taky nějak mimo nás. Chápu, že na našem malém českém rybníčku je právě těchto deset červencových dní skvělá příležitost se ukázat (ztrapnit, najít nového manžela, ukázat milence a nová prsa... dosaďte, co je libo), ale nějak prostě to bláznovství kolem nechápu. Myslím, že jsou mnohem duchaplnější způsoby, jak na sebe upozornit a jak se ukázat v lepším světle (když o to stojíte). Zkrátka mi to celé přijde tak nějak už přehnané, někdy až laciné a do očí bijící.


Není to ale jen o lidech a celebritách jako takových, na festivalu se samozřejmě snaží přiživit taky několik značek všeho možného. Fakt, že v naší zemi je sponzorem snad všeho nějaký alkohol, je docela síla. A nejsem abstinent a vím, jak funguje marketingová strategie neustálého vtloukání do hlav a omílání jednoho a toho samého dokola. Ale když se začnou objevovat i další brandy, které podporují nějakým způsobem nežádoucí chování a zlozvyky, je to až alarmující, řekla bych.
Chápu, každý máme nějakou neřest, na kterou nejsme moc hrdí. Ale proč se nechávají naše slavné tváře najímat a spojovat s něčím, co nemá absolutně žádný pozitivní dopad na zdraví? Uvědomují si, jaký vliv mají na třeba dvanácti nebo třináctileté děti? Chtěly by tyhle celebrity, aby jejich děti v tomto věku dělaly to, na co samy nejsou hrdé a mnohdy se toho nejradši naopak zbavily? Je mi z toho trochu smutno a zároveň mě štve, co se v dnešním světě považuje za normální a vlastně se začínají smazávat některé morální hodnoty, ke kterým se někteří stále snaží své ratolesti vést. Lidi jsou prostě ovce a vždy se budou snažit jít se stádem. Což je vlastně přirozená vlastnost, se kterou se nedá moc dělat...
Ale právě proto bychom se měli snažit, aby to naše stádečko mělo vlastní hlavu a nenechalo se ovlivnit vším, co vidí okolo sebe.

Jak jste na tom vy, vnímáte podobné chování okolo vás? Vadí vám to, nebo je to pro vás prostě dnešní doba a neřešíte to?

V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts