Když vám život dává citrony...

By Veronika - 21:37


... udělejte z nich limonádu. Věříte na znamení? A kolikrát v životě jste si už řekli "díky Bohu, že se tohle nestalo předtím"? Tak vidíte.
Někdy se v životě dějí věci, které byste nejradši vymazali. Nebo si je naopak protáhli, aby trvaly třeba týden. Nakonec vám ale nezbyde nic jiného, než se smířit s tokem času a jít dál. Jak to ale udělat, aby se vám od minulosti odprošťovalo snadněji?

1) Začněte se těšit na něco dalšího. Zrovna jste se vrátili z dovolené a před vámi je kromě hromady práce na stole taky několik dlouhých měsíců bez jediného dne volna navíc. Fotku romantické zátoky nebo divokých hor si na ploše monitoru nechte, jako připomínku toho, kolik štěstí máte, že můžete objevovat svět. Tím by ale truchlení mělo skončit a nejlepší, co v tu chvíli můžete udělat, je začít plánovat dobrodružství další. Věřte, že u ničeho se tolik neodreagujete, jako u vymýšlení tras a míst k  další návštěvě. A vůbec nemusí jít o další léto (které je v tuhle chvíli sakra daleko) - úplně přece stačí prodloužený víkend (hned první nás čeká v září, juchu!), abyste mohli zase někam vyrazit. Zkuste to a uvidíte, že se okamžitě začnete těšit na něco, co teprve přijde a smutek po skončených prázdninách bude minimálně o polovinu menší.


2) Věřte, že nejste jediní, komu se děje něco nepříjemného. No fakt. Ani vaše dokonalá kolegyně z práce nebo ta holka na instagramu. Myslíte, že jsou absolutně bez starostí a nikdy nemusí řešit nic nepříjemného? Mám pro vás novinku - ne. Kolem sebe mám tolik lidí, kteří si myslí, že si všechno špatné na světě sedá jen na ně. Nedaří se něco, co si zrovna nejvíc přejí. O něco se snaží a výsledky nikde. Ano, je to těžké a hodně demotivující. Zkuste se na to ale podívat střízlivě - nebo poproste někoho ve vašem okolí, o kom víte, že to umí a zeptejte se ho na názor. I když sami někde uvnitř dobře víte, že vy za to nemůžete a že nejste jediní, kdo řeší něco podobného, je fajn slyšet to nahlas.  A od někoho jiného.


3) Nic se neděje jen tak. Nevím, jak moc tomu věříte, já ale od jisté doby hodně. Vlastně skoro bezmezně. Věřím, že i to špatné, co se nám děje, je z nějakého důvodu a na nás je poučit se z toho. Jak bychom jinak jako děti zjistili, že rozehřátá trouba pálí, kdybychom si na ni nesáhli? No, překvapivě nijak. I když zrovna neprožíváte úplně šťastné období, věřte, že to má nějaký důvod. Na ten teda většinou přijdete až zpětně o nějaký čas později, ale většinou je to vážně tak. Schválně se zamyslete, kolikrát jste už byli rádi, že něco nevyšlo hned napoprvé, i když vás to v tu chvíli nejvíc mrzelo? Na některé věci jsou zkrátka lepší chvíle, než teď. Důležité je to brát jako první krok a jít dál, protože k úspěchu v čemkoliv je potřeba těch kroků udělat trochu víc.


4) A to nejdůležitější - buďte pozitivní. Pak totiž budete pozitivní situace a lidi i přitahovat. Přitom stačí tak málo - co vysíláte, to se vám bude i vracet. Jak snadno se usmějete na někoho, kdo se jen tak usměje na vás, že?

Takže, nasadit úsměv a vyhlížet lepší zítřky! :)


V.  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts