Čas nejsou peníze

By Veronika - 10:29


Dobré ráno! Víte, jak jsem posledně psala o tom, že jedna z nějlepších věcí, kterými snadno přetavíte momentální "den blbec" na něco lepšího, je těšit se? Tak to je přesně to jediné, co poslední týdny stíhám :D Protože vesmír funguje opravdu dokonale, přesně ví, že po roce opět přijdou moje dva týdny slávy - a tak si mě vychutnává o to víc. Asi abych se víc těšila.
O víkendu jsme mezi pobíháním a sháněním všeho možného na další cestu stihli cvaknout tyhle fotky. Nějak mám čím dál radši hledání zajímavých míst na focení, vžycky totiž najdeme nějaké, kde jsme ještě nebyli. A že už tu bydlím nějaký pátek :)


A tím se plynule dostávám k jádru pudla. Pokud toho taky máte nad hlavu a pracovní maily vyřizujete ještě po desáté večer z postele, pocit, že neustále nestíháte, se vás nepustí. Klíčem k balancu totiž je mít přesně stanovený čas na každou činnost. Nebo přesněji - čas si rozdělte na "práci" a "volno" a striktně se tohoto rozvrhu držte. Jasně, že občas se práce protáhne do nočních hodin a vám tak nezbyde čas na kávu s kamarádkou, mělo by se to ale stávat co nejméně.
Jen tak se z toho nezblázníte :) a i přes nabitý diář (a mailovou schránku) budete mít dobrý pocit, že jste si taky odpočinuli.

Určete si čas, kdy zaklapnete notebook, zvednete se ze židle a jdete třeba do fitka, na výstavu, nebo na to kafe. Zkrátka těšte si každý den na něco, co přichází jako odměna po dobře odvedené práci. Osobně třeba mohem raději vstanu dřív, protože o to dřív začnu s prací a o to dřív s ní i skončím. Naprostá většina mého volného času je nějak naplánovaná a vyplněná činností, která mě baví. Takže co ušetřím ráno poleháváním v posteli, užiju si po práci. Věřte, že zvlášť v zimě je tohle příjemné, chodit totiž z práce po tmě každý den, moc pozitivní není.


Dodržujte víkendy. Kdy jindy si užít čas jen pro sebe (rodinu, přátele, muže...) než právě o víkendu? Zvlášť pokud jste freelancer to jde někdy hodně těžko, zkuste si ale do svého života vnést trochu stereotypu a uvidíte, že to není vždycky úplně na škodu. Navíc, pokud v sobotu ve tři odpoledne pošlete klientovi vypracovaný návrh, do pondělního rána se na něj stejně nikdo nepodívá, tak proč se stresovat...

Neberte si toho na sebe víc, než dokážete zvládnout. Pokud jste workoholik, asi vám to nerozmluvím, že... Ale věřte, že čas je vážně to nejcennější, co máte a ani všechny peníze světa vám ho nevrátí a nevynahradí to, o co přicházíte. Nové projekty a úžasné akce, na kterých se můžete podílet, jsou sice velká motivace, nezapomínejte ale taky na sebe. Buďte trochu sobečtí a řekněte občas ne. Navíc tohle šílené tempo nemůže nikdo vydržet celý život a lepší, než vyhořet (ať už v čemkoliv!) je přijít třeba o pár korun.


Doufám, že jste si užili opravdu volný víkend a dnes tak můžete začít nový týden s čistou hlavou a plní sil :)


V.


  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts