Co je štěstí?

By Veronika - 16:15


Jsme na lodi někde v Baltu. Slunce vykukující mezi mraky mě hřeje do zad a já nasávám tu zvláštní a silnou energii moře. Přesto, že z vody mám hodně velký respekt, pohled na moře přímo miluju - plavat v něm nutně nemusím. Asi i proto mi nevadí, že plavba trvá šest hodin, mám dost času na přemýšlení. Tolik času, který poslední měsíce vůbec nemám 
a většinu věcí nestíhám v termínech, které bych chtěla. O to víc si těch chvil vážím a snažím se užít si je na maximum. 
A jak mám najednou tolik času být sama se sebou, uvědomuju si, jaké štěstí mám. Vedle mě sedí ten, kolem kterého se točí většina mého života a za pár dní v té skandinávské kráse oslavíme další výročí svatby. Někdy vážně nechápu, že se tohle opravdu děje právě mně, že to není jen sen a není mi pořád jednadvacet a nepředstavuju si, jak jednou budu takhle šťastná. 
Stejně jako minulý rok i letos mám pocit, že tyhle myšlenky a uvědomění si spousty věcí u mě přichází v době, kdy cestujeme. Když neřeším pracovní maily, jestli stihnu uvařit oběd alespoň do tří anebo jestli nejdřív uklidit a pak nakoupit, nebo naopak. Celkem logické, že? Přesto mám kolem sebe spoustu lidí, kteří si aspoň nějaké to volno pravidelně nedopřávají. A pak mají pocit, že nestíhají nic jiného, než ty povinnosti. Jenže ono to tak vlastně je, když si ten čas neudělají. 

Někdy je prostě potřeba zastavit se, vypnout a uvědomit si jak se cítíte a co cítíte a třeba se i znovu nadchnout pro to, co děláte vlastně pořád a už je to trochu stereotyp. 

Pocit štěstí totiž tkví i v tom, že se ohlédnete za sebe a kriticky zhodnotíte, jestli tohle je přesě to, co od života chcete. Jak v práci, tak v osobním životě (v tom mnohem víc) za vás nikdo nic neudělá a pokud máte pocit, že od sebe chcete něco jiného, musíte si za tím jít. Někdy je to cesta dlouhá a párkrát zakopnete, ale když vydržíte, jde všechno. Rozhlédněte se kolem sebe, určitě najdete alespoň pár inspirativních lidí, kteří se vydali do neznáma, zkusili štěstí, pořádně se zakousli a nakonec i uspěli. A to platí opravdu ve všech oblastech života.
Tak co, už jste se rozhodli, že budete šťastní?


V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts