Mustard Yellow Rollneck

By Veronika - 8:30


Krásné pondělní ráno přeji!
Po docela dlouhé době jsem před pár dny prošla několik obchodů a dokonce si i něco odnesla. Jedním z těchto kousků je tento svetr, který mě nejvíc baví díky roláku - v chladných měsících neznám lepší pocit, než se zachumlat až po bradu do hřejivého svetru, čepici narazit až skoro přes oči a celé to završit obrovskou šálou třikrát obtočenou. Uznávám, že na tenhle trojobal je ještě čas, přece jen teploty sotva spadly pod deset stupňů. Já už se ale pomalu připravuju na opravdovou zimu :)


I tyhle nové přírůstky do šatníku mě opět donutily zamyslet se nad tím, co nosím a trochu si protřídit skříň. Dnes jsem se k tomu konečně dostala a to byste nevěřili, jak dobrý pocit z toho mám! Nejde o to vyházet půlku věcí a nechat si dvoje kalhoty a tři trička, to vůbec. Spíš si vzít do ruky opravdu každý kousek a ujasnit si, jestli ho ještě využijete, jak často jste ho na sobě měli třeba za poslední rok (jakmile je to totiž déle, jak rok, zpravidla to už vážně v šatníku nepořebujete....) a v neposlední řadě jestli je to ještě vůbec váš styl. Sama to znám - člověk se neustále vyvíjí, některé svršky nakupujeme v momentálním rozpoložení a pak to končí tak, že si to na sebe vezmeme dvakrát. O tom, že byste měli přemýšlet už při samotném nákupu, byly napsány málem knihy. Občas se to ale prostě nepovede a vy tak skončíte s kouskem, ze kterého máte šílenou radost... asi tři dny. Je to sice škoda, ale pokud vám ta úžasná kanárkově žlutá halenka s růžovými kvítky jen zabírá místo na ramínku, prostě se jí zbavte. Odpoutejte se od emocí a od "to si ještě určitě vezmu" myšlenek a darujte ji. Kamarádce, do charity, nebo ji prodejte na internetu. Určitě se najde někdo jiný, kdo ji bude opravdu nosit ;) Vám se  uvolní místo a nebudete tak často stát bezradně před přeplněnou skříní a stejně nebudete mít co na sebe. Když do šatníku vnesete trochu vzduchu (doslova), budete se mnohem snáz orientovat ve svém oblečení a hlavně nestrávíte každé ráno tím, že se budete třikrát převlékat.


Pro efektivní ráno a co největší úsporu času je fajn nachystat si oblečení ještě večer. Vím, komu by se chtělo v jedenáct hodin večer přemýšlet nad tím, co si bude chtít vzít druhý den ráno na sebe? A hlavně, jak můžu vědět, jestli budu mít náladu na rozevlátou sukni nebo boyfriend džíny? Pro všechny tyhle případy je jediné řešení - vaše uniforma. Ať už to bude právě ta sukně, kostýmové kalhoty, nebo džíny a vzorované sako, je dobré něco takového mít. Každý z nás má nějaké kousky, po kterých při výběru sahá nejčastěji, postavte svou uniformu na nich. Tyhle věci se pak vyplatí mít i v lepší kvalitě, právě kvůli četnosti, jakou je nosíte. Nemusíte hned dávat tisíce za kašmír, vlnu, nebo len, určitě se ale vyplatí alespoň něco trochu víc, než jen akryl z háemka (který se vám stejně za chvíli rozpadne, vytahá, zežmolkovatí...). Naštěstí se i řetězce poslední dobou vydávají cestou kvality a téměř všude už dnes najdete ty trochu "vyšší" kolekce, které jsou šité alespoň zčásti z některých kvalitních (a díky tomu i udržitelných) materiálů. Nejlepší je samozřejmě nakupovat u lokálních značek, u kterých víte, jak byl materiál vyroben a že kousek je ručně šitý, co si budeme povídat. Pokud ale nemůežete nebo nechcete investovat do něčeho takového, myslete alespoň na to, jestli danou věc opravdu potřebujete, jestli to není už čtvrtý černý svetr a zkuste i z věcí z řetězců udělat slow fashion. Ne všechno totiž musí být jedno-sezónní záležitost.


Protože dostávám celkem dost dotazů ohledně obleční, trendů a toho, jak a co kombinovat, chci se tomu věnovat víc i tady na blogu. Kdyby vás tedy napadlo nějaké téma, které byste chtěli víc rozebrat, nebo si s něčím nevíte rady, napište :) Příště se trochu detailněji pověnujeme základům šatníku, tak si v něm zatím udělejte místo :)Krásný začátek týdne,
V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts