Hat(e) Culture

By Veronika - 8:30


Krásné dobré ráno! Když vidím tyhle fotky, nechce se mi věřit, že za měsíc jsou tu Vánoce. Vznikly před přesně dvěma týdny, kdy jsme s kamarádkou šly na Náplavku na ochutnávku svatomartinských vín. A byl to poslední den, kdy jsem na sobě mohla mít jen koženkovou bundu a vestu, aniž bych zmrzla :)
Co mě ale na podzimu a jaru baví, jsou právě ty kousky v šatníku, které jsem měla na sobě - tedy chlupatá vesta a klobouk. Upřímně jsem ráda, že klobouky zase tak nějak víc "přišly do módy" a že je v ulicích můžeme vídat čím dál víc. Před pár lety, když jsem si pořídila svůj první klobouk, na mě totiž lidi občas koukali vážně divně a nejedna kamarádka mi říkala, že "na to by odvahu teda neměla". Přitom klobouk je tak klasický doplněk, že není sebemenší důvod o něm pochybovat. Vzpomeňte si na první republiku, nebo na svatbu kohokoliv z britské královské rodiny. Uznávám, že při takové příležitosti jsou pokrývky a ozdoby hlavy a vlasů trochu výraznější, než se hodí do běžného městského pobíhání. Ale věřte, že ty dámy, které za jejich styl obdivuje celý svět, dobře vědí, proč klobouky různých tvarů a barev nosí.


Nejdůležitější ale je uvědomění, proč se čemu vyhýbáme. Nejčastější důvod pro nenošení čehokoliv, je ten, že si nevěříte. Kolikrát jste v obchodě nechaly věc, která se vám opravdu líbila, jen proto, že ostatní by divně koukali? Vsadím se, že byste to ani nespočítaly. A proč tolik řešíte, co na to ostatní? Upřímně, pokaždé dostanu nejvíc pochval právě na to, o čem sama nejsem přesvědčená, nebo spíš vím, že to bude vyvolávat diskuze, protože to je něco trochu jiného, než můžete vidět všude kolem. O to víc mě ale pak těší, že si lidé všímají a ohlas je vlastně stoprocentně pozitivní - on vám totiž nikdo jen tak do očí neřekne "ten tvůj klobouk je hrůza, proč to nosíš?". Když tedy sečtete pochvaly, výsledek je jasný. A to ani nemluvím o tom, kolik lidí okolo navnadíte a motivujete k něčemu podobnému. To je super, ne?


Osobně taky nemám sebevědomí kdo ví jaké, často spíš naopak. Když se ale v čemkoliv překonám, ostatní si všimnou, ocení to a já tak můžu udělat další krůček. Jádrem všeho je totiž mít se rád - vyzařuje to z vás víc, než si myslíte a vašich nedostatků si pak lidé přestanou všímat. Jo, vážně je to takhle jednoduché :)

Krásné úterý a mějte se rádi!

V.

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts