Easter in Italy

By Veronika - 8:00


Kontrasty. V oblékání, ve sportech, v cestování. V pubertě i v barvách vlasů - umíte si mě představit v černých? Ne? Já už teď taky ne :) Vždy mě bavily odlišnosti. Když jsem měla jedno, za chvíli jsem chtěla přesný opak, když jsem hrála basket, chtěla jsem tančit, když jsem byla na vesnici, chtěla jsem do města a obráceně.... Určitě to taky znáte. V některých věcech jsem se postupem věku naštěstí ustálila a tak nějak se našla, v jiných věcech si ty kontrasty ale opravdu užívám. A nechci na tom vlastně ani nic měnit. Cestování je jedním z nich - miluju spát v autě, budit se v horách a tři dny se nesprchovat, jindy jsem ale ráda trochu víc "za dámičku" a užiju si krásné ubytování, procházky uličkami měst a možnost hezky se obléknout a nalíčit. A v duchu druhé možnosti se nesla i naše poslední velikonoční cesta do Itálie, kdy jsme strávili čtyři dny popojížděním po Bibione, Benátkách a Padově.

Do Benátek jsme zavítali už podruhé a i tentokrát jsme měli opravdu štěstí na počasí, které nám přálo vlastně celou dobu. Na počet turistů v ulicích jsme ale rozhodně nevyhráli. Svátky, krásné počasí, to všechno se samozřejmě na počtu lidí podepíše. I podruhé to ale stálo za to a musím říct, že mi vůbec nevadí navštívit jedno a to samé místo právě dvakrát. Při první návštěvě jsem vždy plná dojmů, možná mám i potřebu si místo trochu idealizovat nebo vidět jen to, co tak nějak chci a očekávám. Při druhé návštěvě už ale tenhle efekt opadne a tak vnímám zase úplně jiné věci. Víc si užívám takový ten "obyčejný" feel místa, pozornost se nesoustředí jen na památky, za kterými jsem v první řadě přijela, ale objevuji i zdánlivě mnohem obyčejnější věci a to mě právě baví. Máte to taky tak? :)

Kromě celého dne v Benátkách jsme si udělali i zastávku poblíž Bibione, kde jsem nikdy předtím nebyla a když jsem viděla ty stovky slunečníků, byla jsem přesvědčená, že v létě by mě tam nikdo ani nedostal :) Ale bez lidí a mimo hlavní turistickou sezonu to byla docela příjemná zastávka v tak trochu městě duchů, které jsme si v klidu prošli, dali si večeři a pak si v klidu poseděli na zahradě.
Jeden den jsme věnovali také zastávce v krásné Padově. Město, které ve stínu Benátek (a přitom autem jen půl hodiny vzdálené) připomíná spíš vesnici. Turistů tu bylo o mnoho méně, místní byli milí a italský život plynul ještě pomaleji. Prošli jsme si centrum, dali si výbornou zmrzlinu a ještě před zavřením obchodů jsme stihi nakoupit vše potřebné, abychom strávili několik hodin jen líným posedáváním v parku ve stínu stromů se sklenkou (plasťákem) prosecca. La vita é bella!

A teď už záplava fotek :)


  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts