Seebensee

By Veronika - 8:30


Dobré ráno! Jak si užíváte léto? Určitě se najde někdo, kdo tyhle skoro tropické teploty moc nemusí a vyhledává spíš chladnější prostředí. Pokud patříte mezi tenhle typ lidí, můžete se radovat. A pokud ne, tak asi nekoukejte na fotky :D Protože i když je červen za svojí polovinou, tak jsou pár hodin od Prahy pořád místa, kde najdete pár metrů sněhu. A právě tam jsme se minulý víkend vydali i my.

Podruhé jsme se rozhodli navštívit okolí Zugspitze - a podruhé jsme vrcholek hory díky mrakům neviděli. Okolí je ale vážně nádherné, treků, úžasných hor a tyrkysových jezer je v této oblasti opravdu dost a já jsem se tak neskutečně těšila, až po několika náročných týdnech doslova a do písmene vypnu.
Z Prahy jsme vyráželi v pátek okolo 18 hodin, cestou nakoupili jídlo na víkend a vydali se po dálnici směr Mnichov. Pod lanovkou v městečku Ehrwald jsme zaparkovali okolo půl dvanácté, rozestlali auto a za šumu nedalekého vodopádu usnuli. Ráno jsme klasicky vstali po 7, nasnídali se a i přes mrholení a mraky se vydali k lanovce. Tou jsme si ušetřili spoustu sil a času a mohli tak začít trek až o něco výš. Můj původní plán samozřejmě byl jít to celé pěšky už od začátku, tedy bez lanovky, ale když jsem to pak viděla, byl by to výlet možná i s přespáním na trase. Takže jsme obětovali pár euro a nechali se vyvézt.
Trasa byla jasná - od lanovky po cyklostezce k Seebensee, vydrápat se k Drachensee, tam si dát pivo a jídlo a pak pomalu zpátky dolů. To bychom ale nebyli my, aby něco neklaplo úplně podle plánu. Tedy, zbytky sněhu si fakt nenaplánujete, ale že bychom počítali s takovým množstvím, to taky úplně ne. Po pár minutách u Seebensee jsme se vydali po trase dál. Za pár minut jsme pochopili, že kdybychom si vzali saně, rozhodně bychom je měli kde využít. Pár hikerů před námi se doslova drápalo sněhem na kopec, který vedl k jezeru a chatě, kam jsme měli namířeno i my. Překvapivě ná ani na vteřinu nenapadlo to otočit a nezkusit to. Při nejhorším se sklouzneme po zadku zpátky dolů, říkali jsme si. Výstup nakonec nebyl tak náročný, jak se na první pohled zdálo zespoda a, už tradičně, horší to bylo cestou dolů. I přes to, že Drachensee bylo pořád zamrzlé a pod hromadou sněhu, stálo to za to a výhledy z terasy chaty byly úžasné. Díky tou sněhu se pro mě tenhle hike stává dalším na seznamu "tam musíme ještě jednou, abychom to viděli i jinak" :)


Po sestupu dolů na parkoviště jsme si dali jídlo a pak už začala ta klidnější část výletu. Tedy káva, sklenka prosecca na zahrádce a hledání místa ke spaní. Rozhodli jsme se malinko přiblížit trase zpátky do Prahy a tak přenocovali u jezera Walchensee, na jehož pobřeží jsme si dopřáli jak večeři, tak i snídani a u vaření čaje jsme se kochali výhledy na okolní hory.
Pokud chcete na víkendový výlet někam ne příliš daleko, určitě okol Zugspitze a Garmische doporučuji. Po dálnici se jede dobře a rychle, spát máte vždy kde a možností kam na trek nebo na odpočinek u jezera máte opravdu hodně. Já se už teď těším, že se k některému z jezer vydáme na pohodový víkend s koupáním za výhledu na zasněžené vrcholky.
  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts