Wrap Dress

By Veronika - 8:30


Krásné ráno! Abych to tu zase trochu oživila a přispěla do módního soudku, mám pro vás po sto letech outfitový článek. Pokud už vám Itálie na mém instagramu leze krkem, tak možná ani nečtěte dál :) Svým způsobem v ní totiž ještě chvilku zůstanu. Jak to? Protože tyto šaty!

Poslední dva měsíce, kdy jsem se už neskutečně těšila na teplé počasí a na to, až budu střídat všechny své oblíbené šaty, jsem stále hledala nějaké nové. Něco trochu jiného, co ještě nemám. Když jsme začli plánovat Velikonoce v Itálii, hned jsem věděla, že místo placky na ledničku si chci přivézt něco jiného. Hrozně ráda si totiž z cest vozím praktické věci - doplňky do bytu, oblečení, módní doplňky... Zkrátka něco, co mi dané místo bude připomínat tak trochu jiným způsobem. A tak jsem poslední den před návratem zpátky do Prahy objevila tyhle šaty. Líbily se mi proužky, barevná kombinace a hlavně fakt, že jsem v šatníku do té doby neměla ani jedny zavinovací šaty. Přitom právě zavinovací šaty dokáží udělat s postavou hotové zázraky. Ne nadarmo se říká, že jsou ideální pro každo postavu a díky střihu se nemusíte bát ani váhových výkyvů. Dvě mouchy jednou ranou, nemyslíte? :)


Wrap dress jsou skutečným stylistickým pokladem - "nastavení" velikosti, ozvláštnění díky překříženému střihu a dokonalá nadčasovost a ženskost. První zavinovací šaty se do obchodů dostaly v 70. letech 20. století díky Diane von Fürstenberg a zvlášť ženy s plnějším tvary mohou téhle dámě děkovat doslova každý den. Zároveň díky vypasovanému střihu šaty dokáží vykouzlit linii přesýpacích hodin i ženám, které mají spíše chlapeckou figuru a nepříliš výrazné boky. Ve stylingu není mnoho pravidel, která by platila "celoplošně" a byla aplikovatelná vážně na všechny, zavinovací šaty jsou ale výjimka, která je potvrzuje :)
Diane chtěla přinést světu jednoduchý, ale zároveň smyslný kousek, který si bude moci dovolit každá žena. A tak vznikly ikonické šaty DVF, které dnes nosí například Olivia Palermo, Michelle Obama nebo Kate Middleton. Sama Diane tvrdí, že "navrhuje šaty pro ženy, které milují fakt, že jsou ženami". A myslím, že toto sedí perfektně.

V mém případě jsem čistě ženský prvek, jakým jsou šaty v midi délce s volány, doplnila biker jacket a balerínami. Pokud bych chtěla trochu více casual look, vzala bych kontníčkové conversky a nebála bych se ani kabelky v pastelovém odstínu.


Pokud se chcete jen isnspirovat, nebo třeba hledáte "ty své" šaty, mrkněte například na asos.com nebo na ZOOT. Vždy ale nakupujte s rozmyslem a ujasněte si, jestli daný kousek opravdu unosíte ;)


  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts