Mixing

By Veronika - 8:00


Míchání materiálů. Tak jednoduchý princip a přitom výsledek rozhodně není zaručený. Pokud se ale necítíte zrovna na cigaretové kalhoty v kombinaci s flitrovanými šaty a svetrem, klidně se držte víc při zemi :) Stačí totiž i mnohem méně, jako třeba džíny, conversky a košile.

Tyhle džíny jsem objevila letos na jaře v Lindexu a když jsem si je zkusila, rovnou jsem si je vzala i v černé barvě. Tohle běžně nedělám, ale já zrovna šla cíleně pro kalhoty se zkrácenými nohavicemi, vyšším pasem a... prostě trefa do černého modrého. Zároveň se ale držím pravidla, že nekupuju nic, co už mám - v tomto případě mluvím o jiném, trochu méně formálním střihu. To je něco, co bych ráda viděla víc i kolem sebe, totiž přemýšlení nad tím, jestli opravdu potřebujete šesté džíny nebo čtvrté bílé tílko stejného střihu. Když už máte potřebu si něco pořídit, zkuste sáhnout alespoň po něčem trochu odlišném než po tom, co už máte doma pětkrát. Výhody? Minimálně to, že budete mít další "jiný" kousek a modré džíny tak můžete doplnit pokaždé trochu jiným bílým tílkem. A najednou máte víc outfitů, větší variabilitu a hlavně o trochu menší pocit, že zase nemáte co na sebe. Chápete? :)


Celobílé conversky byly na mém wishlistu přes dva roky a čekala jsem vlastně jen na to, až ty moje staré budou mít to nejlepší za sebou. Džíny v klasické světle modré barvě jsem doplnila oblíbenou saténovou košilí ze Zary v temně modré barvě s fuchsiovými puntíky. Puntíky mě baví už druhou sezónu a kromě dvou košil jsem letos sáhla i po šatech. Celá kombinace, tedy džíny, kecky a košile není nic světoborného, o tom žádná. Když už ale chcete vytáhnout nějakou klasiku, je fajn ji ozvláštnit právě třeba materiálem nebo potiskem. Saténový lehce lesklý materiál košile tak krásně kontrastuje s matnou bavlnou a milovaná kabelka v dusty blue barvě dotváří celkový dojem. A upřímně, největší radost mám z toho, že tuhle košili jsem ještě na nikom neviděla ;)


Materiály zvlášť doporučuji mixovat v případě, že volíte monochromatický (=jednobarevný) outfit. Pokud se zabalíte od hlavy k patě do černočerné bavlny, budete vypadat spíš jako v domácím oblečku než jako femme fatale. Schválně se podívejte třeba na Pinterest, jak se s různými materiály dá kouzlit a jak může díky takovému detailu outfit vypadat efektně.

Mějte se krásně :)
V.


  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts