Rakousko - Kalbelesee

By Veronika - 8:00


Letos v létě jsme příliš víkendových výletů nestihli. A důvody byly víc než příjemné - rozlučky se svobodou a následné svatby našich přátel :) Proto jsme jedny z mála volných dnů věnovali výletu k našim sousedům a jejich úžasným horám.

Už jsem někde říkala, že téměř všechny tipy na výlety mám z instagramů cestovatelů, které ráda sleduju. A nejinak tomu bylo i v pířpadě Kalbelesee. Jezero a celá oblast je na úplném západě Rakouska a asi i díky tomu jsme nepotkali za celý víkend žádné Čechy :) Což se v alpských zemích moc nestává.
Z Prahy jsme vyrazili v pátek odpoledne a po pohodové cestě k jezeru dojeli chvíli po 11 večer. Přespat jsme plánovali v autě, zaparkovali jsme tedy na odpočívadle a "rozestlali". Už večer jsem se těšila na ráno, díky tmě totiž nebylo nic vidět a z fotek jsem tak trochu tušila, že výhled nemůže být jiný než úžasný. A to se splnilo.


Předpověď hlásila bouřky okolo 4 hodin, délku treku jsme tomu tedy přizpůsobili. Ráno tomu sice nic nenapovídalo a slunce zářilo z azurové oblohy, v horách ale musíte počítat opravdu se vším. V plánu byl okruh na chatu pod vrcholem Grosser Widderstein, užít si výhledů a pak seběhnout dolů. Po prvních 200 metrech, které vedoumezi křovinami a po promáčené stezce, jsme se trochu zapotili, ne že ne :) Stoupání bylo relativně strmé, ale krátké, tak jsme měli možnost se na chvilku zastavit a udělat pár fotek. Dál jsme pokračovali už jen lehkým stoupáním po pastvinách, všude okolo cinkaly zvonce a idylka nemohla být větší. Po chvíli jsme došli na vrstevnici a otevřel se tak další úžasný výhled i na druhou stranu hor. Po malé přestávce na chatě jsme se rozhodli seběhnout dolů k jezeru a před deštěm stihnout ještě alespoň pár kilometrů kolem Kalbelesee a kousek dál k dalším malým jezerům mezi horskými štíty. Tentokrát to bylo opravdu o procházení se bez nějakých šílených převýšení, o to víc kilometrů jsme ale nachodili. Musím říct, že tenhle konec rakouských hor má své kouzlo, vypadají trochu jinak, než Alpy třeba kolem Zell am See nebo Attersee. Už samotná cesta je úchvatná a z neustálého otáčení se za krásami mě skoro bolelo za krkem. A absence českých turistů přidala místu na kouzlu ještě víc - pokud vám tedy stojí urazit tisíc kilometrů za víkend kvůli zážitku, můžu západní Rakousko jen doporučit. A malý večerní výlet do Vaduzu v sousedním a jen pár kilometrů vzdáleném Lichtenštejnsku je jen třešničkou na dortu :)

Užijte si poslední letní cestování!

  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts