Ankle boots

By Veronika - 8:00

Zdravím při úterku! A protože to vypadá, že opravdová zima přichází teprve v těchto dnech :D mám pro vás 9 tipů na kotníčkové boty, které mě zaujaly a zároveň jsou dost jednoduché na to, aby se hodily do každého botníku a k naprosté většině outfitů. A které kousky mě nenechaly zavřít okno prohlížeče jen tak?

Kritéria jsem si dala jasná - materiál, všestrannost a pohodlí. To, že jsou některé z nich zrovna ve slevách je náhoda (milé, že?). Brouzdala jsem na zalando.cz, kde mají naprosto boží výběr a po dobré půhodině jsem naznala, že tady si prostě vybere opravdu každý. V minulosti jsem z e-shopu objednala už několik věcí a vždy jsem byla absolutně spokojená a objednávka přišla vážně rychle - i dva týdny před Vánoci. 
Co se týče materiálu, filtrovala jsem jen boty z kůže. Zastávám názor, že je lepší investovat do jednoho páru kvalitních kožených bot, než do tří párů z nekvalitní koženky nebo jiné umělotiny. Nejenže ostatní materiály tolik nevydrží (ok, záleží taky na zpracování a i u kůže najdete různou kvalitu), ale hlavně většinou poznáte rozdíl na první pohled. Kvalita je zvlášť znát po delší době nošení. Sama mám v botníku jedny koženkové kotníčkové boty, které nosím opravdu ráda a hodně už třetí sezonu. Taky ale jsem rozhodnutá je nejpozději v březnu poslat do věčných lovišť a všechny stále četnější neduhy maskuju, jak se dá. A že se to už občas nedá. V neposlední řadě podporuji minimalismus a nechci v botníku mít boty, které nevyužiju. V tom případě pak nemusím až tolik hledět na cenu, protože si podzimní/jarní boty nekupuji troje za sezonu. A to doporučuji i vám :)
Praktičnost bot, do kterých chcete investovat, by také měla být na jedné z prvních příček. Přece jen ne všichni si můžeme dovolit dát za pár bot, které si vezmeme dvakrát do roka, pět tisíc. Pokud patříte do této skupiny, směle do toho :) Pokud ne, přemýšlejte, zkoušejte a rozvažujte. Dejte si na čas a buďte si opravdu jistí svou volbou. To úzce souvisí i s pohodlím - pokud běháte každý den několik hodin po městě, musí toto vaše obuv reflektovat. Zvlášť pak pokud bydlíte v Praze, kde kostky a koleje mají snad za úkol zvýšit obraty obchodům s obuví. Samozřejmě byste taky neměli každé ráno přemýšlet, co k těm botám vzít - mělo by to být naopak a model by ideálně měl sedět k většině šatníku :)

V neposlední řadě, o každé boty je potřeba se starat. Fajn je si ty dražší nechat rovnou na začátku podrazit, abyste předešli poškození, které si díky nekvalitní nebo ne tolik pevné podrážce můžete způsobit velmi brzy. Různé impregnace a čisticí pěny mají taky své opodstatnění, dokáží prodloužit životnost milovaných bot opravdu znatelně. A hlavně, jak už jsem psala výše, péče je na nich zkrátka vidět. 

Moje tipy i s linky najdete níže, věřím, že vás alespoň inspirují :)
  • Share:

You Might Also Like

0 thoughts